Search

Charakterizácia častíc s najmodernejšími optickými meracími systémami

Stanovenie veľkosti častíc je zásadným krokom k zabezpečeniu konečnej kvality takmer akéhokoľvek vyrobeného produktu a každý si je dobre vedomý, že kvalitné "komponenty" poskytujú spoľahlivý výkon spojený s vynikajúcou životnosťou.

Stanovenie veľkosti a charakterizácia častíc sa vykonáva v mnohých priemyselných odvetviach, od potravín cez hnojivá, atramenty po keramiku a od farmaceutiky po kovovej prášky. Nie je použiteľný iba vo výskumných a vývojových laboratóriách pre vývoj nových zlúčenín a materiálov, ale je rovnako dôležitý pre priebežnú kontrolu kvality, aby bolo zaručené zachovanie štandardov z mesiaca na mesiac, z týždňa na týždeň, zo dňa na deň a od dávky k dávke.

U niektorých aplikácií sa bez problémov používa tradičné sitovanie. Mnoho ľudí považuje túto metódu stanovenia veľkosti častíc za extrémne nákladovo efektívne vďaka relatívne nízkej cene požadovaného prístroja (sita a sitovacie stroja). Má však tendenciu byť časovo i pracovne náročná s požiadavkou na váženie vzoriek a nepretržité čistenie sít alebo častú potrebu vymeniť opotrebovaná, poškodená alebo skorodovaná sitá, aby bola zaistená presnosť pri meraní veľkosti častíc.

Samozrejme, sú tu ďalšie problémy so sieťovaním, pretože táto metóda stanovenia veľkosti častíc zahŕňa proces, ktorý je náchylný k chybám vďaka upchatiu sitové tkaniny, opotrebované sít a umožňuje tak tvorbu konštantných chýb. Okrem toho charakterizácia tvare malých veľkostí častíc nie je možná a v niektorých výrobných prostrediach nie je rýchlosť sitovanie dostatočne rýchle.

Charakterizácia častíc - Prehľad produktov


Ponúkame analyzátory pre všetky moderné technológie charakterizácie častíc.

Aké sú teda moje možnosti charakterizácia častíc?

V boji proti problémom, s ktorými sa po tisícročia stretávajú tí, ktorí sa v minulosti spoliehali na riešenie sitovanie, uviedli výrobcovia strojného a laboratórneho vybavenia nové riešenia pre stanovenie veľkosti častíc, o ktorých sa domnievajú, že prekonávajú obmedzenie tradičného sitovania.

Medzi tieto alternatívne technológie patrí Laserová difrakcia, Dynamická analýza obrazu a Statická analýza obrazu. Pozrime sa postupne na tieto tri technológie a porovnajme je pre tých, ktorí sa zaujímajú o určenie veľkosti alebo charakterizáciu častíc, kde je distribúcia veľkosti častíc veľkých granúl, práškov, suspendovaných mikročastíc a nano materiálov ľahšie a rýchlejšie určená pomocou pokročilých technológií, ktoré používajú.

Laserová difrakcia

Začíname s laserovou difrakciou (LD), ktorá zaznamenala významné globálne využitie praktiky tak vo výskume, ako aj v priemyselnom prostredí. Mnohí by v skutočnosti takmer povedali, že laserová difrakcia je de facto štandardom pre tých, ktorí vyžadujú rýchle, presné a opakovateľné stanovenie veľkosti častíc podľa normy ISO 13320 (2009).

Riešenie LD sa spoliehajú na laserový lúč (lúče) osvetľujúce dobre rozptýlený (mokrú alebo suchú) vzorku, kde sa distribúcia veľkosti počíta z výsledného rozptýleného svetelného vzoru. Existuje vysoký stupeň automatizácie, ako by sa dalo očakávať, a výkonná softvérové riešenia v priebehu rokov zjednodušila behy merania.

Dynamická analýza obrazu

Dynamic Image Analysis (DIA) on the other hand offers a high-quality solution for true particle characterization (which includes both sizing and shape characterization of each particle).

Microtrac’s DIA solutions conform to ISO 13322-2 standards and are capable of analyzing hundreds of images per second in real-time and can therefore characterize millions of individual particles in a dynamic (flowing) sample continually as the minutes tick by.

The real differentiator and unique selling point (USP) of Dynamic Image Analysis over other techniques is the ability to measure the length and width of any particle. It can therefore provide size distribution based on parameters that include aspect ratio, symmetry, roundness, etc.

Microtrac has a unique product offering amongst the best known global providers of particle sizing solutions. The patented Microtrac Sync utilises tri-laser diffraction technology with integrated image analysis cameras to provide practitioners with a solution to make both a laser diffraction measurement to ISO 13320 and an image analysis measurement to ISO 13322-2 on a single sample. Particle sizes may range from 0.01 to 4000 microns and a typical measurement only takes 30 seconds.

Statická analýza obrazu

A konečne, pre najpresnejšiu charakterizáciu práškov a suspenzií sú k dispozícii riešenia pre dimenzovanie statickej analýzy obrazu, ktoré zodpovedajú norme ISO 13322-1. Vzorka zostáva nehybná a zaisťuje, že každá častica zobrazená vo vybranom pohľadu je ostrá. Potom možno zbierať dáta o veľkosti častíc a celkový obrázok poskytuje jasný údaj o celkovej kvalite vzorky.

To, či si odborník zvolí tradičné sitovanie, laserovú difrakciu alebo analýzu obrazu pre dimenzovanie častíc, bude často závisieť na dostupnom rozpočte, personálnom zdroji, výrobnom/výskumnom procese, danom odvetví a na tom, či sú požadované dáta o veľkosti častíc alebo hlbšie charakterizácie, ktorá zahŕňa informácie o veľkosti a tvaru častíc.

Charakterizácia častíc Kontaktujte nás pre bezplatnú konzultáciu

Charakterizácia častíc - Kontaktujte nás!

Ak chcete zistiť, ktorá meracia technológia je pre váš materiál najvhodnejšie, obráťte sa na našich aplikačných odborníkov.

Náš tím má odborné znalosti vo všetkých spomenutých riešeniach na určenie veľkosti častíc a rád vám ponúkne rady a pomoc s vašimi požiadavkami na stanovenie veľkosti / charakterizáciu častíc.